11 Ocak 2007 Perşembe

SÜNNETİ KİMLER YAPMALI


SÜNNET SAĞLIK MEMURLARINA YASAKLANDI!
Sünneti hiçbir sağlık eğitimi almamış kişilerden alıp bu günlere getiren sağlık memurlarına sünnet yapmak 2014 yılı sonu itibari ile yasaklanmıştır. Yazıklar olsun.
Cerrahlar zaten sünneti yapıyorlar, doktorlarda yapmaya yetkili. Göstersinler kendilerini ve yapsınlar. Bu işi doktorlardan çok daha iyi yaptıklarını herkesin bildiği sağlık memurlarına yasaklamak ne demek?
**********
ELBETTE SÜNNETİ, BU İŞİ BİLEN VE BU İŞTE UZMANLAŞMIŞ OLANLAR YAPMALIDIR. YOKSA, "SÜNNETİ SADECE DOKTORLAR YAPMALIDIR" DEMEK BU İŞİ BİLMEMEKTİR. 

UNUTMAYALIM! TIP FAKÜLTELERİNDE SÜNNET EĞİTİMİ YOKTUR.
BUNDAN SONRA ÇOCUKLARIMIZI TIP FAKÜLTELERİNDE SÜNNET EĞİTİMİ ALMAMIŞ OLAN DOKTORLAR YAPACAKTIR


Bu işi mükemmel yapan sağlık memurlarına yasak getireceğinize sünnet yapacakları kısa süreliğini de olsa eğitmeyi düşünseniz olmaz mı? Yeterli eğitimi almamış cerrahların bile hatalı sünnetlerine şahit oluyoruz.

SÜNNET KONUSUNDA EĞİTİM OLMADIKTAN SONRA SÜNNETİ KİM YAPARSA YAPSIN HATA YAPACAĞI KESİNDİR
  
Sünnet başlı başına bir uzmanlık alanıdır. Bu yüzden, bu konuda kendisini yetiştirmiş ve uzmanlaşmış kişilerden başkası sünnet yapmamalıdır. Doktor da olsa... Çünkü, kanunen yetkili olmak sünnet yapmak için yeterli değildir.Bu konuda kendisini yetiştirmemiş cerrahların bile hatalı sünnetlerine şahit olmaktayız.
 

Gerek doktor, gerekse sağlık memurları işi hafife alarak yeterince işi kavramadan sünnet yapmaya kalkmamalıdırlar. Böyle yapanların telafisi mümkün olmayan hatalar yaptıkları, herkesin bildiği bir gerçektir. Ayrıca en meşhur olarak bilinen sünnetçilerin bile aşırı keserek adeta pipiyi derisiz bıraktıkları görülmektedir.
 
Asıl yapılması gereken sünnetçilerin yetiştirilmesi ve denetlenmesidir. Bu da devletin görevidir. Sünnet konusunda çekilen bütün sıkıntılar aslında sünnet yapanların iyi yetiştirilmemesi ve denetlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Her alanda adam yetiştiren devletin neden sünnetçi yetiştirmediği merak konusudur! Halbuki bu meslek her erkeği, dolayısıyla da her kadını, hem de ömür boyu etkileyen önemli bir operasyondur.
 
KISACA SÜNNETİ, BU KONUDA KENDİLERİNİ YETİŞTİRMİŞ DOKTOR VE SAĞLIK MEMURLARI YAPMALIDIR.
 
Sünnette çekilen sıkıntıların hemen tamamı işi henüz kavramadan sünnet yapmaya başlayan ve kendini geliştirmeyen doktor ve sağlık memurlarından kaynaklanmaktadır.

SON OLARAK SÜNNETİ KİM YAPARSA YAPSIN YAPTIĞINDAN MESUL OLMALIDIR.
 

E-mail:selahattin.altintas@hotmail.com
Tel: 0 542 642 40 45
Tel:0 532 773 63 24(3G)

.

Hiç yorum yok: