11 Ocak 2007 Perşembe

SÜNNETİ KİMLER YAPMALI


ELBETTE SÜNNETİ, BU İŞİ BİLEN VE BU İŞTE UZMANLAŞMIŞ OLANLAR YAPMALIDIR. YOKSA, "SÜNNETİ SADECE DOKTORLAR YAPMALIDIR" DEMEK BU İŞİ BİLMEMEKTİR. 

UNUTMAYALIM! TIP FAKÜLTELERİNDE SÜNNET EĞİTİMİ YOKTUR.
BUNDAN SONRA ÇOCUKLARIMIZI TIP FAKÜLTELERİNDE SÜNNET EĞİTİMİ ALMAMIŞ OLAN DOKTORLAR YAPACAKTIR


Bu işi mükemmel yapan sağlık memurlarına yasak getireceğinize sünnet yapacakları kısa süreliğini de olsa eğitmeyi düşünseniz olmaz mıydı? Yeterli eğitimi almamış cerrahların bile hatalı sünnetlerine şahit oluyoruz.

SÜNNET KONUSUNDA EĞİTİM OLMADIKTAN SONRA SÜNNETİ KİM YAPARSA YAPSIN HATA YAPACAĞI KESİNDİR
  *******
Sünnet başlı başına bir uzmanlık alanıdır. Bu yüzden, bu konuda kendisini yetiştirmiş ve uzmanlaşmış kişilerden başkası sünnet yapmamalıdır. Doktor da olsa... Çünkü, kanunen yetkili olmak sünnet yapmak için yeterli değildir.Bu konuda kendisini yetiştirmemiş cerrahların bile hatalı sünnetlerine şahit olmaktayız.
 

Gerek doktor, gerekse cerrahlar işi hafife alarak yeterince işi kavramadan sünnet yapmaya kalkmamalıdırlar. Böyle yapanların telafisi mümkün olmayan hatalar yaptıkları, herkesin bildiği bir gerçektir. Ayrıca en meşhur olarak bilinen sünnetçilerin bile aşırı keserek adeta pipiyi derisiz bıraktıkları görülmektedir.
 
Asıl yapılması gereken sünnetçilerin yetiştirilmesi ve denetlenmesidir. Bu da devletin görevidir. Sünnet konusunda çekilen bütün sıkıntılar aslında sünnet yapanların iyi yetiştirilmemesi ve denetlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Her alanda adam yetiştiren devletin neden sünnetçi yetiştirmediği merak konusudur! Halbuki bu meslek her erkeği, dolayısıyla da her kadını, hem de ömür boyu etkileyen önemli bir operasyondur.
 
KISACA SÜNNETİ, BU KONUDA KENDİLERİNİ YETİŞTİRMİŞ DOKTOR VE SAĞLIK MEMURLARI YAPMALIDIR.
 

SON OLARAK SÜNNETİ KİM YAPARSA YAPSIN YAPTIĞINDAN MESUL OLMALIDIR.

ARTIK HASTANELERDE SÜNNET POLİKLİNİĞİ AÇILMALI VE BURADA SÜNNET KONUSUNDA YETİŞMİŞ UZMAN KİŞİLER SÜNNET YAPMALIDIR. EĞER BU YAPILIRSA ÜLKEMİZDEKİ SÜNNET PROBLEMİ BİTER.

*******************************************

Ahirzaman hadiselerini anlatan kitabımıza ulaşmak için aşağıdaki link'i tık'layınız
AHİRZAMAN HADİSELERİ

İnsan hayatına yön verecek ve 25 senelik bir tefekküri hayatın meyvesi olan HAYATIN GERÇEKLERİ isimli kitabımıza ulaşmak için BURAYI Tık'layınız 

E-mail:selahattin.altintas@hotmail.com
Tel: 0 542 642 40 45
Tel:0 532 773 63 24(3G)

.

2 yorum:

sünnet kayseri dedi ki...

sitenizi beğenerek takip ediyoruz.. güzel paylaşımlar var..

Selahattin ALTINTAŞ dedi ki...

Teşekkür ederim..Memnun oldum..